Հուլիսի 31-ին էներգետիկայի ազգային վարչակազմը մամուլի ասուլիս է հրավիրել տարվա առաջին կիսամյակում էներգետիկ իրավիճակ եւ վերականգնվող էներգետիկ ցանցի հետ կապված գործողությունը ազատելու համար եւ ներկայացրել է էներգիայի նոր պահպանման եւ կանաչ վկայագրերի թողարկման մշակում: Համաձայն մամուլի ասուլիսին, այս տարվա հունիսի վերջին, ընդհանուր թիվըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչԵրկրում հասել է 10.244 միլիոն, տարեկան 54% աճ; որից 3.122 միլիոնը հանրային էրՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչեւ 7.122 միլիոնը մասնավոր էրՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչՄի շարք Հանրության ընդհանուր գնահատված ուժըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչԳերազանցեց 110 միլիոն կիլը, ապահովելով 24 միլիոն նոր էներգետիկ տրանսպորտային միջոցների լիցքավորման կարիքները:
Ազգային էներգետիկայի վարչության գլխավոր վարչության փոխտնօրեն Ժանգ Xing- ը, ներկայացրեց, որ տարվա առաջին կիսամյակում համաժողովրդական նոր էներգետիկ տրանսպորտային միջոցների լիցքավորումը կազմել է մոտ 51.3 միլիարդ կՎտժ, տարեկան 40% աճ: Այս տարվա «Մայիսի օրը» տոնը մայրուղիների ամենօրյա լիցքավորվող ծավալը բարձր է հարվածել ռեկորդային բարձրության վրա:
Որպեսզի ստեղծել միջքաղաքայինՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչNetwork անցը, որն արդյունավետորեն բավարարում է նոր էներգետիկ տրանսպորտային միջոցների, ազգային էներգետիկայի վարչակազմի, տրանսպորտի նախարարության հետ միասին, «ծանուցումը է մատուցվում մայրուղու սպասարկման երաշխիքային մակարդակի հետագա բարելավմանըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչԽոշոր տոների ընթացքում », եւ շարունակեց մեծացնել դասավորությունըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչՄի շարք Այս պահի դրությամբ, ընդհանուր առմամբ, 27,200Վաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչկառուցվել են մայրուղու սպասարկման վայրերում (ներառյալ կայանատեղի), հիմնականում ընդգրկում են երկրի բոլոր մարզերը:
Էներգետիկայի ազգային վարչակազմը կազմակերպել է որոշ երկրներ եւ քաղաքներ `իրականացնել շինարարության եւ կիրառման խթանումըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչՄի շարք Երկրում մարզերի ավելի քան մեկ երրորդը տեղակայվել էՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչԲոլոր քաղաքների համար, որոնք արդյունավետորեն աջակցել են գյուղական վայրերում նոր էներգետիկ տրանսպորտային միջոցների զարգացմանը:
Ըստ հաղորդումների, Ազգային էներգետիկայի վարչակազմը «Ուղեցույցներ է ունեցել էլեկտրական տրանսպորտային միջոցների պատրաստման համարՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչԴասավորության պլանավորում «Ուղեցույց շինարարության մասշտաբի, ցանցային կառուցվածքի, դասավորության գործառույթի եւ զարգացման մոդելի տեղական գիտական պլանավորմանը, որպեսզի ավելի լավ հանդիպենՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչտարբեր ոլորտների եւ սցենարների կարիքներ:
Միեւնույն ժամանակ, այն արագացրեց նաեւ տրանսպորտային միջոցների ցանցի ինտեգրման ինտերակտիվ կիրառումը: Էներգետիկայի ազգային վարչակազմը առաջնորդում է տեղական ինքնակառավարման մարմիններին եւ համապատասխան ձեռնարկություններին `իրականացնել հետազոտություններ, թե ինչպես են վերաբերվում տրանսպորտային միջոցների ցանցի փոխազդեցության ապահովման քաղաքականությանը եւ տեխնիկական ստուգմանը: Շենժենը, Գուգնին եւ այլ մարզերը նպաստել են տրանսպորտային միջոցների ցանցի փոխազդեցության ռեսուրսների համախմբմանը `էլեկտրաէներգիայի շուկային մասնակցելու եւ պահանջելու արձագանքելու, գագաթնակետային բեռների արդյունավետության համար եւ նոր էներգիայի սպառման խթանում:
Հաջորդ քայլում էներգետիկայի ազգային վարչակազմը կշարունակի նպաստել բարձրորակ շինարարությանըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչհամակարգը `օգնելու տրանսպորտի կանաչ եւ ցածր ածխածնի վերափոխմանը եւ ժամանակակից շինարարությանըՎաշբուքի էլեկտրական մեքենայի լիցքավորիչհամակարգ
Betty Yang
Sichuan Green Science & Technology Co., Ltd.